Hizmetlerimiz


 

HEDEFİMİZ

     Üniversitemizde huzurlu ve güvenlik bir ortam yaratmak.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ GÜVENLİK AMAÇLI TV KAMERA KONTROL ARŞİV MERKEZİ

Günümüzde toplumsal huzur ve güvenliğin sağlanabilmesi için teknolojik olanakların kullanılması zorunluluktur. Üniversitemiz yerleşkesindeki eğitim, öğretim, sosyal ve kültürel aktivitelerin sürdürüldüğü alanlarda güvenlik kameralarına ihtiyaç duyulmaktadır. Güvenlik kameralarının suç ve suçluyla mücadelede caydırıcı etkiye sahip olduğu suç oluştuktan sonrada faillerin tespiti ve delillendirilmesi açısından da önemi bilinmektedir. Bundan dolayı rektörlüğümüz güvenlik riski olan bölgeler yanında akademik ve idari personel ile öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu noktaları izlemeye almıştır.

KURULUŞ AMACI:

Ana izleme merkezi; üniversite içinde güvenliğe yönelik tehditleri bertaraf etmek ve denetim görevini daha etkin gerçekleştirmek üzere kurulan kamera sisteminden elde edilen görüntülerin izlenildiği ve kayıt edildiği yerdir. Üniversite güvenliğine katkı sağlamak, olabilecek olumsuzluklara karşı hızlı ve etkin tedbirler geliştirmek, gerçekleşen olayların çözümüne yönelik geriye dönük kayıtları incelemek ve engel olmak üzere faaliyete geçmiştir.

KAMPÜS YAYA GİRİŞ KONTROL 

Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında Akdeniz Üniversitesinin, koruma ve güvenliğini sağlamaktadır. Kampus geçiş noktaları koruma ve güvenlik görevlileri tarafından görev talimatına uygun olarak, kampüse giriş yapmak için yaya olarak gelenlerin kimlik kontrolünü yapar.

KAMPÜS ARAÇ GİRİŞ 

Kampüse araçlarıyla girmek isteyen personel ve öğrencilerin araçları plaka okuma sistemine kayıtlı olduğundan araçla girişe yaklaşmaları durumunda bariyer otomatik olarak açılacaktır. Plaka kaydı olmayan ziyaretçilerin ziyaret amaçları öğrenilerek kimlik karşılığı geçişlerine izin verilir.

 

KAMPÜS GÜVENLİK TRAFİK UYGULAMASI

Üniversite yerleşkeleri için belirlenen trafik kurallarına ve Kara Yolları Trafik Kanununa aykırı hareket eden araç sürücüleri için ihlal puan sistemi uygulanır.

AMACI :

Kampüs sınırları içerisinde ilgili Emniyet Birimiyle ortak hareketle  gerek yayalar gerekse sürücüler için güvenliği sağlamak trafiği düzenlemek ve trafik suçlarını önlemektir.


 

Linklerimiz

Misyon

Üniversitemizin Misyonu doğrultusunda, Teknolojik gelişimleri takip ederek bu gelişmeleri hizmet üretmede kullanan, kalite yönetim sisteminin uygulanmasında etkin rol alan personelin eğitimleri için gereken desteği sağlayan çağdaş, ilkeli ve kaliteden taviz vermeden güvenlik hizmeti sunmaktır.  

Vizyon

Uygulamalardan kazanılan deneyim ve bilgi birikimi ile personel, öğrenci ve ziyaretçi memnuniyetini en üst düzeye çıkaran, hizmette mükemmellik kültürünü yaygınlaştırarak geliştiren, katılım ve motivasyonlarının arttırılacağı imkanlar oluşturarak, en doğru, şeffaf, dürüst, yasalara uygun olarak yürütmek ve üniversiteler arasında örnek kuruluş olmak.

İletişim

KORUMA VE GÜVENLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
ALO İHBAR: 310 22 22 - 44 44
Tel: 310 16 65
Tel: 310 64 94 - fax